Prejsť na obsah

Spotify hľadá prezidenta playlistov, kritériám vyhovuje len jediný človek

V piatok 20. januára 2017 sa na najdôležitejšie kreslo USA posadil nový človek. Tento fakt neznamenal len rozporuplné názory medzi ľuďmi po celom svete. Znamenalo to aj, že bývalý prezident USA, Barack Obama, prišiel o prácu.

Málokto vie, že tento dôležitý muž bol počas celej svojej funkcie obľúbený aj na Spotify. Práve pre jeho zaujímavé playlisty a obľúbenosť v krajine mu však post prezidenta môže prischnúť znova. Po tom, čo sa v Bielom dome vyjadril slovami „Ešte stále čakám na ponuku práce od Spotify… pretože viem, že vy všetci milujete moje playlisty“ sa na oficiálnej stránke Spotify objavila zaujímavá pozícia – „President of Playlists“. Popis náplne práce je veľmi špecifický a nikto neprehliadne, že je ako ušitý na mieru práve jednému človeku na Zemi. Ako uvádza portál The Next Web, CEO Daniel Ek sa postaral o to, aby sa ponuka dostala k bývalému prezidentovi – Hej Barack Obama, počul som, že máte záujem o prácu v Spotify. Už ste videli túto ponuku?“ Barack Obama sa však do dnešného dňa k ponuke nevyjadril.

spotify obama

Aké požiadavky má Spotify pre dané miesto? Definoval ich presne takto.

Kto si:

  • máš aspoň osem rokov skúseností vo vedení uznávaného štátu.
  • si oboznámený so Spotify platformou, so skúsenosťami s vytváraním playlistov na federálnej úrovni. Všetko od eklektického letného playlistu až po oslavný „Práve som našiel môj rodný list“ playlist.
  • máš dobré vzťahy s rôznymi typmi umelcov a hudobníkov. Hral na tvojej narodeninovej oslave Kendrick Lamar? To nás skutočne teší!
  • dokážeš zanietene hovoriť o playlistoch na rôznych tlačovkách? Len aby bolo jasno, mal by si byť jeden z najlepších rečníkov všetkých čias.
  • máš dôraz pre detail a dôslednosť. Si schopný pracovať s ostatnými oddeleniami, svoje playlisty dokážeš podať aj verejnej kontrole.
  • tímový hráč, so skvelou pracovnou morálkou, priateľským a vrelým prístupom a Nobelovou cenou za mier.

Zdajú sa vám požiadavky trochu náročné? Nuž, Spotify presne vie, koho pre svoju pozíciu hľadá. Veríme, že sa bývalý prezident USA nad touto ponukou aspoň zamyslí. Ak by ju aj neprijal, na verejnosti táto správa možno aspoň na chvíľu odľahčí dusnú atmosféru spojenú s príchodom nového prezidenta USA ;)

Komentáre

Najnovšie