Prejsť na obsah

Slovenský AeroMobil chystá o pár dní v Monaku veľkú premiéru!

Slovenskú spoločnosť AeroMobil pozná zrejme každý Slovák, ktorý sa aspoň čiastočne zaujíma o nové technológie. A o pár dní tento slovenský pionier chystá opäť veľkú svetovú premiéru.

Tá posledná sa datuje na november 2014, kedy AeroMobil predstavil na viedenskom Pioneers Festivale 2014 novinku s označením 3.0. Pri vtedajšej premiére sme nechýbali ani my a fotogalériu z tejto udalosti si môžete opäť pozrieť TU. Už o 8 dní, teda 20. apríla 2017 však slovenská spoločnosť predstaví nový model a to vo veľkom štýle. Udeje sa tak totiž v Monaku na svetovo najexkluzívnejšej výstave drahých áut – Top Marques Monaco. Pred dvoma rokmi tu AeroMobil vystavoval práve model 3.0, ktorý vtedy obdivoval aj princ Albert II.

Práve novinka, ktorej označenie zatiaľ nie je známe, budem prvým komerčne dostupným lietajúcim automobilom AeroMobilu. Oproti svojmu predchodcovi bude podľa AeroMobilu zahŕňať stovky vylepšení a to už či po konštrukčnej alebo dizajnovej stránke. AeroMobil na čele so šéfom Jurajom Vaculíkom a CTO Douglasom MacAndrewom postavil novinku podľa existujúcich regulačných predpisov pre autá aj lietadlá, čo hodlá dokázať aj prvým potenciálnym zákazníkom a budúcim investorom práve budúci týždeň v Monaku.

AeroMobil koncept 2017 Apollo

Nový AeroMobil bude lietadlom a zároveň plne funkčným štvorkolesovým autom poháňaným hybridným systémom. Kombináciou leteckých a automobilových funkcionalít chce byť AeroMobil symbolom novej éry úsporného a zároveň zaujímavého cestovania, ktorý môžu ľudia používať ako na zemi, tak aj vo vzduchu. Cieľom tohto slovenského startupu je urobiť osobnú prepravu efektívnejšou a čistejšou, s ohľadom na životné prostredie. A to napríklad aj v oblastiach, kde chýba cestná infraštruktúra.

Predobjednávky na nový AeroMobil začne spoločnosť prijímať už v priebehu roka 2017. Návštevníci výstavy Top Marques si môžu slovenskú novinku pozrieť až do 23. apríla a my vám samozrejme obrázky novej generácie AeroMobilu prinesieme na Startupers.sk čo najskôr! :)

Komentáre

Najnovšie