Andrej Mikula / 8. septembra 2017

Slovenské spoločnosti SMART VIKINGS a Principio MSD spájajú sily

Fúzie Slovensko SMART VIKINGS Softvér
Smart Vikings

Nestáva sa každý deň, aby sa na slovensku spájali dve úspešné softvérové spoločnosti. Pre tento krok sa rozhodli firmy SMART VIKINGS a Principio MSD.

Vzájomnú fúziu ohlásili SMART VIKINGS a Principio MSD v polovici augusta. Nová spoločnosť ponesie meno SMART VIKINGS a bude pokračovať v trende vývoja softvéru na mieru a využívaní moderných technológií. Vikingovia budú i naďalej pre svojich klientov najmä spoľahlivým a dlhodobým partnerom na ich ceste k inováciám a šikovným riešeniam.

Pozrime sa trošku bližšie na obe firmy. SMART VIKINGS, ako úspešná programátorská agentúra, poskytovala viac ako 7 rokov svoje služby značkám ako Siemens, Peugeot, Across, Tatra Banka, KIA či mnohým ďalším. V úzkej spolupráci s reklamnými agentúrami ako MADE BY VACULIK, THIS IS LOCCO ci Istropolitana Ogilvy vzniklo viacero kreatívnych i ocenených digitálnych projektov.

Zuzana Cechovska

Vikingovia programovali prakticky všetko, od fancy mikrostránok, cez zložitejšie weby a webové aplikácie, databázové systémy, hry na sociálne siete až po mobilné aplikácie. Na ich čele stojí šikovná Zuzka Čechovská, ktorej sa ako CEO podarilo vybudovať stabilný tím s množstvom kvalitných projektov a verných klientov.

Úspešný CEO je vtedy, ak môže spokojne odísť a firma bude fungovať ďalej. V Zuzkinom prípade bolo, po 7 rokoch vo vedení SMART VIKINGS, hlavnou úlohou nájsť niekoho, kto by vedel prevziať jej žezlo. Človeka, ktorý pracuje systematicky a rozumne, je rešpektovaný v tíme i zákazníkmi, no na druhej strane kreatívny a odhodlaný klásť na stôl odvážne nápady s dlhodobou víziou. A tak sa Principio MSD na čele s Ľudovítom Frantom stalo väčšinovým vlastníkom firmy.

Ľudovít Franta, ako jeden zo zakladateľov dizajnovej firmy Principio MSD, vedie spoločnosť viac ako 6 rokov. K ich klientom patria Adidas Group Slovensko, dánsky klient Nordic Foodie či Slovenská Pošta. Principio sa venujú celkovému riešeniu webových aplikácií a navrhovaniu interných firemných riešení. Dodávajú produkty komplexne s aktuálnou grafikou, či už pre web alebo mobilné platformy s developmentom pre iOS aj Android. Cit pre dizajn premietajú aj do offlinu, kde vyrábajú netradičný nábytok na mieru, doplnený o zariadenia, ktoré dokážu zbierať dáta z prostredia kancelárie. Kreatívny dizajn a softvérové riešenia tak dokonale prepoja online s offlineom.

Ludo Franta

Trh fúzií a akvizícií zaznamenáva na Slovensku zaujímavý vývoj. Podnikanie je v dnešnej dobe výsadou šikovných no najmä trpezlivých ľudí. Budovanie vlastnej firmy a značky je krásny no náročný proces. Preto sa tento rok spojil dizajn s technológiou. Kreativita s logikou. Priateľ s priateľom. Principio so SMART VIKINGS.

“Máme naozaj obrovskú radosť, že sme naše zlúčenie urobili v tomto čase a poskytneme tak výhody našim zákazníkom a nové príležitosti našim zamestnancom“, zhodnotil co-founder Ľudovít Franta. SMART VIKINGS tak zdieľa svoje odhodlanie stavať na prvé miesto vždy zákazníka a svoju kultúru založenú na efektívnych riešeniach, inováciách a proklientskom prístupe. A my im v tom samozrejme držíme palce! :)

Andrej Mikula

startuper telom aj dušou, večný optimista a founder Startupers.sk :)

Diskusia

Startupman odporúča
Skryť