Prejsť na obsah

Tvoje pivo potrebuje aplikáciu Letsee Beer - tvoj pivný Shazam!

Tak veľa pív a tak málo času! Nebolo by úžasné vlastniť aplikáciu, pomocou ktorej jednoducho zistíte aké pivo je pred vami ešte predtým, než ho otvoríte? Kórejský startup vytvoril „Shazam“ pre pivá: aplikáciu Letsee Beer.

Letsee Beer je mobilná aplikácia vyvinutá kórejským startupom Letsee pre platformy Android aj iOS. Jej použitie je úplne jednoduché, stačí aplikáciu spustiť, namieriť fotoaparát na plechovku či fľašu a aplikácia okamžite zobrazí základné informácie o pive, recenzie ľudí, ktorí už pivko ochutnali spolu s hashtagmi, ktoré pivný mok vystihujú. Perfektná pomôcka pre nerozhodných pivných skautov!

letsee beer

Pivo je iba začiatok!

Ahn Sangchul, zakladateľ a CEO samotného startupu je celoživotný hráč počítačových hier. Jeho vášeň k hrám ho priviedla až k získaniu doktorátu z Architektúry systémov zmiešanej reality. Po štúdiách sa chcel vybrať vlastnou cestou a použiť technológiu rozšírenej reality vo vlastnom projekte, čo sa mu nakoniec aj podarilo.

Letsee vzniklo minulé leto s cieľom vytvoriť rozšírenú realitu, v ktorej by bolo možné každý fyzický objekt oskenovať a následne vyhľadať na internete. Sanchul vedel, že realizácia tohto jeho sna bude viac ako náročná. S tímom teda začali pracovať od nuly na jednoduchom projekte s myšlienkou rozšírenej reality. A pri hľadaní správneho objektu im prišiel na um nápad s pivom. Letsee však má časom fungovať aj na iné produkty, ako napríklad knihy či kozmetiku.

letsee beer

„Naša aplikácia umožňuje ľuďom zdieľať svoje pivné zážitky a veríme, že ich povzbudí chodiť na pivo oveľa častejšie,“ povedal pre Tech in Asia Ahn Sangchul, zakladateľ a CEO startupu Letsee.

Sanchul spolu so svojimi spolupracovníkmi z kórejského inštitútu Vedy a Techniky rozobrali a prerobili lacný skener, s ktorým sa začalo prvé 3D skenovanie a pitie (tá zábavnejšia časť) všetkých fliaš, ktoré našli. Tvorcovia veria, že sa súčasná databáza vyše 400 druhov pív bude zväčšovať  aj s pomocou smädných užívateľov. A my hrdí Slováci so záľubou v zlatistom moku by sme im v tom mohli rozhodne pomôcť! Ako aplikácia Letsee Beer funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.


Foto: Luis Llerena, Letsee Beer

Komentáre

Najnovšie