Prejsť na obsah

SaveDeo Rasťa Tureka prekonalo hranicu 2 milióny návštev denne!

Slovenský startupista Rasťo Turek dlhodobo žijúci v kalifornskom San Franciscu uviedol v pondelok večer na svojom facebookovom profile zopár informácií o svojich projektoch. Významný míľnik dosiahol jeho projekt na jednoduché sťahovanie videa SaveDeo, ktorý prekonal hranicu 2 milióny návštev denne a ako Rasťo napísal, počet prenesených dát je na úrovni 20 GB denne. Je to celkom nízke číslo z dôvodu, že SaveDeo ako také videá priamo nesťahuje, ale vytvára priame linky k súborom.

rasto turek savedeo

Dcérskym projektom Savedea je Auderio, ktoré rovnako stúpa. Aktuálna návštevnosť je na 70 000 ľudí denne, ale servery ktoré Rasťo využíva údajne už teraz vôbec nestíhajú. Ako sa Rasťo na svojom profile ďalej vyjadril, rozmýšľa už pod druhý krát nad jeho ukončením. Auderio totižto generuje mesačne len necelých 1000 dolárov mesačne a takmer toľko stojí aj jeho prevádzka. Mesačne Auderio podľa Rasťa spravuje viac ako 100 000 unikátnych videí, z ktorých robí .mp3 súbory a prenesie tak takmer 5 TB dát.

Rasťo Turek

Posledným projektom, ktorý Rasťo vo svojom statuse spomenul je Pexe.so, ktoré mu podľa jeho slov robí aj najväčšiu radosť, aj keď ako ďalej napísal, stále je veľmi nevýrazné. Pexe.so, o ktorom sme vám priniesli viac informácií ešte v máji 2014, práve prekročilo hranicu 600 miliónov naindexovaných videí (zatiaľ len metadáta) z YouTube a ďalších 80 miliónov videí zo služieb DailyMotion a Vimeo. Na záver Rasťo ešte dodal, že ak pôjde všetko podľa plánov, do pár týždňov by mali spustiť prvú verejnú testovaciu prevádzku. Držíme palce Rasťo! :)

Komentáre

Najnovšie