Prejsť na obsah

Musk chce v marci 2016 predstaviť Teslu za 35 000 dolárov!

Posledné obdobie sa v technologickom svete nesie v mene Tesly. Nie je sa však čo čudovať, keďže Elon Musk je známym vizionárom a na svojich nápadoch tvrdo pracuje a chŕli ich jeden za druhým. Potom, čo v Tesle oznámili príchod spoločnosti Tesla Energy a jej revolučných batérií pre domácnosti a firmy, nasledovalo oznámenie programu o predaji jazdených Tesiel Model S so zárukou a dnes tu máme ďalšie nové informácie. Elon Musk totižto včera oznámil, že v marci 2016 Tesla Motors oficiálne predstaví svoj zatiaľ cenovo najdostupnejší model s označením Model 3.

Jedna z predpokladaných podôb Modelu 3 foto: Huffingtonpost.com

Jedna z predpokladaných podôb Modelu 3 zdroj: Huffingtonpost.com

Nový ľudový elektromobil od Tesly by mal mať dojazd na jedno nabitie cez 300 kilometrov a oficiálne by mal prísť na trh v roku 2017, čo je skôr, ako sa pôvodne plánovalo. V našom článku o možnom predaji Tesly Applu z februára 2015 sa spomínal až rok 2018. Ako Musk povedal, Model 3 by mal prísť zhruba v polovici roka 2017. Tesla si však chce nechať časovú rezervu, preto podľa jeho slov treba rátať, že príde až koncom roka 2017, respektíve v jeho druhej polovici. Po Modeli S a Modeli X, ktorý by mal prísť na trh tento rok pôjde už o tretí model známej elektro automobilky.

Predstavenie Modelu X

Predstavenie Modelu X zdroj: jalopnik.com

Model 3 by mal byť o 20% menší oproti Modelu S a jeho hlavným cieľom je pritiahnuť k elektromobilom omnoho väčšiu masu ľudí ako doteraz, čo by s cenovkou 35 000 dolárov mohol byť reálne dosiahnuteľný cieľ, aj keď takáto cena auta môže byť pre bežných ľudí vo väčšine krajín sveta stále privysoká. Ako ďalej píše portál The Verge, momentálne láka svojich záujemcov hlavne spomínaný Model X, ktorý si bude možné upraviť na mieru a objednať od júla 2015. Podľa Muska ide o výnimočné auto, pretože aj keď má karosériu SUV, má stále jazdné vlastnosti športového auta. Tesla určite vie čo robí, svedčia o tom aj slušné výsledky z prvého kvartálu 2015, kedy zo zhruba 11 000 vyrobených Modelov S predali až 10 045. Elon Musk to skrátka vie! :)

Komentáre

Najnovšie