Grand Hotel River Park / 2019-05-29 08:30

Techsummit 2019

Techsummit cover

Tento týždeň 29.-30. mája sa môžeš tešiť na v poradí 4.ročník konferencie Techsummit, ktorá so sebou prináša mnoho špičkových diskusií na témy, ktoré súvisia s inovatívnymi riešeniami pre kybernetickú spoločnosť. Tie sa týkajú najmä oblastí ako sú inteligentné mestá (Smart Cities), veľké dáta (Big data), Priemysel 4.0 a internet vecí ( IoT).

Inovatívne firmy už v súčasnosti pociťujú problém ľudských zdrojov. „Sme pár mesiacov po otvorení našej slovenskej pobočky a nábor ľudí ide o niečo ťažšie ako v USA. Ak som tam potreboval dvadsať kvalitných ľudí, zavolal som rekrutérom a o dva týždne som mal na stole 50 relevantných životopisov. Tu si musíme dať väčšiu námahu a preto chodíme aj priamo na univerzity. Časť odborníkov zároveň privezieme z iných štátov,“ uviedol v rozhovore pre Pravdu Radoslav Danilák, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. Tento dnes už veľmi známy tvorca novej generácie čipov pre umelú inteligenciu bude o svojich poznatkoch rozprávať na konferencii Techsummit. Prípadovú štúdiu o výsledkoch vývoja firmy potom prednesie aj jeho kolega Peter Dovhun.

PROGRAM

Techsummit je konferencia a otvorená platforma zameraná na prezentáciu aktuálnych trendov a informácií z oblasti inovácií v IT a súvisiacich technológiách s dôrazom na dynamiku prostredia veľkého i malého biznisu, zlepšovanie verejného prostredia a medzinárodnú výmenu know-how.

Lítky na Techsummit si môžeš zakúpiť TU.

Diskusia