KC Dunaj / 2019-12-09 19:00

Noc lifehackingu

Noc Lifehackingu

Starý rok je pomaly u konca a prichádza čas si nielen zhrnúť, čo sme za posledný rok prežili, ale pripraviť sa aj na ten nový a jeho výzvy.
Rečníci, odborníci na rôzne témy z oblasti life hackingu vám poradia, ako sa správne naštartovať do nového roka, aké trendy v oblasti športu či stravy sú tie najlepšie na získanie rovnováhy, alebo ako sa počas nasledujúceho roka nedať rozhodiť od iných ľudí.

Rečníci

Marcela Špalková
Téma: AKO SA OBLIECŤ ABY STE VYNIKLI?
Múdry výber, kombinovanie a nakupovanie oblečenia šetrí nie len váš čas a mentálnu energiu pri rozhodovaní, čo a ako na seba, ale aj vaše peniaze. Umožňuje aj z mála spraviť veľa.
Aj o tom vám príde porozprávať Marcela Spalkova, štýl mejkerka. Jej úlohou je starať sa o to aby ľudia mali z módy a svojho vzhľadu radosť a nie problémy typu nemám čo na seba, cítim neistotu pri výbere a kombinovaní oblečenia, v obchodoch pre mňa nič nie je, neznášam nakupovanie… Marcela vám vie poradiť ako zo šatníka urobiť ucelený komplex ktorý, s vami harmonizuje, má hlavu a pätu, podporuje vaše vnútorné kvality, ľahko sa kombinuje, vyhovuje vášmu životnému štýlu. Počas konzultácií či workshopov sa s klientmi delí najmä o know-how, aby si v budúcnosti vedeli vybrať kúsky, ktoré s nimi ladia aj sami.

Dušan Plichta
Téma: MOJICH TOP 5 NÁVYKOV ROKA 2019?

O čo ide pri Biohackingu vlastného potenciálu? Je to realistický prístup alebo vzdialená budúcnosť? Aké sú konkrétne a efektívne aplikácie do nášho každodenného života? Je tento prístup určený pre každého alebo len pre ambicióznych ľudí? Vypočujte si moju cestu experimentovania a vyskúšajte 5 overených Biohackov, ktoré mi pozitívne zmenili život a verím, že môžu aj vám. Dusan Plichta  je powefood specialist, biohacker a bloger, zakladateľ Powerlogy.

Zuzana Matuščáková
Téma: 
O (NE)VYHORENÍ A DÔLEŽITOSTI DUŠEVNÉHO ZDRAVIA

Mali ste niekedy pocit, že pre svoje ciele a sny nerobíte dostatok? Viete občas vypnúť motorček, ktorý vás poháňa vpred? Vysoké pracovné nasadenie, rýchle tempo a nedostatok času sa stali súčasťou našich životov akosi prirodzene, bez toho, aby nám v hlave zablikala výstražná kontrolka. Čoraz ľahšie dnes nadobudneme pocit, že tým najdôležitejším, či dokonca jediným meradlom životného úspechu je výkon v práci, a že od neho sa odvíja aj naša hodnota ako ľudí. Výsledkom tohto uponáhľaného sveta býva aj syndróm vyhorenia.

O tom, prečo by sme mali dbať o svoje duševné zdravie a kam až môže zájsť prílišné tlačenie na pílu, príde porozprávať redaktorka magazínu Forbes Slovensko a jedna z autoriek knihy Nevyhorení, Zuzka Matuščáková. Spoločne s kolegyňou Luciou Okšovou absolvovali za posledný rok desiatky rozhovorov s ľuďmi, ktorí si vyhorením prešli a s odborníkmi, ktorí sa tejto téme venujú v praxi. Aké sú ich skúsenosti a ako sa z nich môžeme poučiť? Kedy zatiahnuť ručnú brzdu a čo môže podľa odborníkov pomôcť v prevencii? Prečo je vôbec dôležité hovoriť o duševnom zdraví?

Lístky si môžeš zakúpiť tu alebo už priamo na mieste.

Diskusia