Šarlota Gogolová / 31. marca 2017

Elon Musk založil nový startup zameraný na prepojenie ľudského mozgu s počítačom

Budúcnosť Elon Musk Podnikanie Technológie
Elon Musk smiech

Elon Musk je známy podnikateľ, technologický génius a vizionár. Jeho spoločnosť Neuralink chce vyvinúť zariadenie, ktoré bude vložené do ľudského mozgu a prepojené s počítačom. Schopné bude napríklad prenášať myšlienky do počítača, čím chce pomôcť ľuďom držať krok s technikou.

V podstate má ísť o doplnkové zariadenie napojené na nervovú sústavu človeka. Ako uvádza Wall Street Journal, využívať sa budú čipy alebo elektródy vo vnútri lebky, ktoré by mali zlepšiť našu pamäť a schopnosť vykonávať zložitejšie duševné úlohy, ako aj zvýšenie rýchlosti a efektivity vzájomnej komunikácie a práce.

elon musk

Startup Neuralink, ktorý vznikol už minulý rok, si najal niekoľko akademikov z lekárskych výskumných odborov. DARPA, alebo Defense Advanced Research Projects Agency študuje potenciálne zdravotné prínosy elektronických implantátov na nervový systém. Vedci z agentúry tvrdia, že technológia by mala telu umožniť aj to, aby sa samé dokázalo lepšie vyliečiť. Spoločnosť funguje ako lekársky výskumný subjekt sídliaci v Kalifornii a počiatočný dôraz chce klásť na implantáty na liečenie epilepsie, depresie a chronických ochorení.

Elon Musk tak vstupuje do rýchlo sa vyvíjajúcej oblasti, ktorá vedie k pokroku vo funkcionalitách mozgu a medicíny. Umelá inteligencia za posledných desať rokov rapídne vzrástla. Ako sám Elon tvrdí, „postupom času si myslím, že pravdepodobne budeme vidieť  užšie spojenie biologickej a digitálnej inteligencie. Je to hlavne záležitosť šírky pásma, rýchlosti spojenia medzi mozgom a digitálnou verziou seba samého.“ Najistejším krokom ľudstva vpred je podľa neho práve zlepšenie ľudského poznania.

Šarlota Gogolová

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Diskusia

Startupman odporúča
Skryť