Prejsť na obsah

Elon Musk založil nový startup zameraný na prepojenie ľudského mozgu s počítačom

Elon Musk je známy podnikateľ, technologický génius a vizionár. Jeho spoločnosť Neuralink chce vyvinúť zariadenie, ktoré bude vložené do ľudského mozgu a prepojené s počítačom. Schopné bude napríklad prenášať myšlienky do počítača, čím chce pomôcť ľuďom držať krok s technikou.

V podstate má ísť o doplnkové zariadenie napojené na nervovú sústavu človeka. Ako uvádza Wall Street Journal, využívať sa budú čipy alebo elektródy vo vnútri lebky, ktoré by mali zlepšiť našu pamäť a schopnosť vykonávať zložitejšie duševné úlohy, ako aj zvýšenie rýchlosti a efektivity vzájomnej komunikácie a práce.

elon musk

Startup Neuralink, ktorý vznikol už minulý rok, si najal niekoľko akademikov z lekárskych výskumných odborov. DARPA, alebo Defense Advanced Research Projects Agency študuje potenciálne zdravotné prínosy elektronických implantátov na nervový systém. Vedci z agentúry tvrdia, že technológia by mala telu umožniť aj to, aby sa samé dokázalo lepšie vyliečiť. Spoločnosť funguje ako lekársky výskumný subjekt sídliaci v Kalifornii a počiatočný dôraz chce klásť na implantáty na liečenie epilepsie, depresie a chronických ochorení.

Elon Musk tak vstupuje do rýchlo sa vyvíjajúcej oblasti, ktorá vedie k pokroku vo funkcionalitách mozgu a medicíny. Umelá inteligencia za posledných desať rokov rapídne vzrástla. Ako sám Elon tvrdí, „postupom času si myslím, že pravdepodobne budeme vidieť  užšie spojenie biologickej a digitálnej inteligencie. Je to hlavne záležitosť šírky pásma, rýchlosti spojenia medzi mozgom a digitálnou verziou seba samého.“ Najistejším krokom ľudstva vpred je podľa neho práve zlepšenie ľudského poznania.

Komentáre

Najnovšie