Prejsť na obsah

Elon Musk predstavil nový Roadster a Teslu rýchlejšiu ako Lamborghini a Ferrari!

Známy vizionár a majiteľ spoločnosti Tesla Motors Elon Musk predstavil na nedávnej tlačovej konferencii viacero noviniek, ktoré táto spoločnosť s hodnotou na úrovni 35 miliárd dolárov chystá. Okrem iných aj dve zaujímavé informácie o vylepšení Modelu S, vďaka ktorému pri akcelerácii predbehne aj známe superšporty alebo nový Roadster v horizonte 4 rokov.

Model S si v priebehu niekoľkých rokov čo je na trhu našiel množstvo fanúšikov a spokojných majiteľov. Vďačí za to určite aj vylepšeniam, ktoré na ňom v Tesle postupom času robili. Tým najnovším je príchod novej väčšej 90kWh batérie, ktorá predĺži možný dojazd o 6-7%. Takúto batériu bude možné za 3000 dolárov namontovať do Modelov S s číselným označením 85, ktoré sa následne zmení na 90. Čo sa týka zrýchlenia najrýchlejšej verzie P85D, resp. P90D, momentálne je to 3,1 sekundy z 0 na 100 kilometrovú rýchlosť. Elon Musk však predstavil taktiež čarovný Ludicrous mód za 10 000 dolárov, vďaka ktorému dokáže Model S zrýchliť z 0 na 100 kilometrov za hodinu len za 2,8 sekundy. Takáto Tesla bude mať spolu až neuveriteľných 762 elektrických koní!

Tesla Model S drift

Čo je zaujímavé je, že toto raketové zrýchlenie pod 3 sekundy je rýchlejšie, ako to dokážu niektoré superšporty súčasnosti ako napríklad Lamborghini Huracan alebo Ferrari 458 Italia, ktoré navyše prevyšujú 120-tisícovú cenovku najvýkonnejšej Tesly o viac ako 100 000 dolárov. Okrem obrovského výkonu však Musk predstavil aj nový základný Model S s označením 70D. Ten bude mať batériu s kapacitou 70kWh a dojazd takmer 400 kilometrov. Jeho cena bude začínať na sume 70 000 dolárov. Aj tento základný model však bude mať výkon slušných 328 koní.

Tesla Lambo

Elon Musk oznámil taktiež plánovaný príchod nového člena modelovej rady Tesla s označením Roadster. Ako píše portál Green Car Reports, pôjde však o úplne nové auto, nie o pokračovanie prvého auta od Tesly s označením Roadster, predstavené v roku 2006 a vyrábané v rokoch 2008-2012, ktorého základ pochádzal od automobilky Lotus. Nový Roadster by mal doraziť na trh o štyri roky. Musk však nepozabudol ani na ďalšie modely. Dlho očakávané SUV s označením Model X by sa malo k prvým majiteľom, z ktorých takmer až polovicu tvoria ženy, dostať už do dvoch mesiacov a doposiaľ najdostupnejší Model 3 by mal prísť na trh do dvoch rokov a to až s dvoma variantmi karosérie.

Tesla Roadster

Ako je známe, Elon Musk je skutočný vizionár, za čo vďačí možno aj zakladateľovi spoločnosti Tesla Nikolovi Teslovi a preto niet pochýb o tom, že o každý zo spomínaných modelov bude eminentný záujem. To len svedčí o tom, ako dokáže tento človek predvídať a robiť to, o čo ľudia budú mať záujem, čo je len ďalším dôvodom, prečo sa od neho môžeme učiť naozaj všetci! :)

Komentáre

Najnovšie