Prejsť na obsah

Minulý piatok, t.j. 22.11.2013 sa v Mestskom divadle P.O.Hviezdoslava uskutočnilo vyhlasovanie najlepších slovenských startupov za rok 2013 nazývané StartupAwards.SK. Organizačný tím zo spoločnosti Neulogy v zložení Jaro Ľupták, Miška Jacová a Kika Pomothyová už mesiace pripravovali tento veľkolepý večer, čo aj bolo počas celého večera vidieť, keďže všetko bolo výborne pripravené!

Už okolo pol druhej poobede začali diváci prichádzať do centre diania a o druhej mohol celý galaprogram začať. Na rade boli príhovory hlavných partnerov podujatia, po ktorých už nasledovali prvé dve kategórie Science a Art&Design. Ešte dodajme, že celý program moderoval americko-nemecký Slovák Paul Jozefak.

StartupAwards.SK

StartupAwards.SK

V kategórii Science bojovali o prvenstvo startupy Anima Technika, ktorá sa zaoberá vývojom ovládania bezpilotných strojov a robotov, Gas Sensor, ktorý zhotovili senzor, ktorý dokáže monitorovať plyny, ktoré ľudia necítia a Stressmeter, ktorý svojím tenkým prsteňom dokážu monitorovať úroveň stresu užívateľa.

V kategórii Art&Design boli účastníkmi startupy Dizajno, s jedinečným dizajnovým nábytkom, TapHome, vďaka ktorému si môžete svoj domov ovládať na diaľku cez smartfón a Culcharge, ktorý bol aj finalistom súťaže Podnikateľský nápad roka 2013 a vďaka ktorému si už svoju nabíjačku na telefón nikdy nezabudnete, keďže malý USB káblik môžete mať stále so sebou.

Po krátkej prestávke nasledoval pitch víťaza nedávneho Startup Weekendu Bratislava 4 Approach a potom už ďalšie kategórie Society a Digital. V kategórii Society boli kandidátmi na víťazstvo startupy Speekle, víťaz Podnikateľského nápadu roka 2013, ktorý deti s rečovými vadami učí formou hier zlepšovať ich výslovnosť, Learn2Code, vďaka ktorým sa môže stať kóderom už naozaj každý a Youcognize, ktorý zhromažďuje informácie o nálade pacienta a zasiela ich jeho terapeutovi.

V poslednej kategórii s názvom Digital sa predstavili startupy Viamo, cez ktoré môžu na základe telefónneho čísla ľudia jednoducho posielať menšie čiastky peňazí, wayrácke Datamolino, ktoré prevádza faktúry do digitálnej podoby, čím odpadá povinnosť prepisovania a šanca na chyby pri ňom a websupporťácke InHiro, cez ktoré dokážu spoločnosti a startupy hľadať zamestnancov cez zaujímavú stránku upravenú na mieru pre každú pozíciu. Posledný menovaný deň pred finále nahradil pôvodného finalistu Click2Stream, ktorý bol pár dní pred finále na pohovore v kalifornskom Ycombinatore a na piatkový galavečer sa už nestihli presunúť.

Po následnej krátkej prestávke nasledovala panelová diskusia, o ktorú sa okrem startupu Sli.do, cez ktorý mohli dávať diváci otázky, postarali aj Marcus Druen z Wayry, Simon Thethi z Tech City News, Pekka Maki z 3TS Capital Partners a Peter Matúš z Tatra Banky. Opäť pod taktovkou Paula Jozefaka.

Panelová dikusia

Po príhovore Maroša Šefčoviča, viceprezidenta Európskej komisie nadišiel čas na vyhlásenie víťazov. Predtým sa však ešte konalo hlasovanie cez Sli.do o víťaza ceny publika, ktorý bol vyhlásený na afterparty a ktorého meno sa dozviete nižšie. Tak a máme tu víťazov, v kategórii Science sa ním stal startup Gas Sensor, v kategórii Art&Design to bol Culcharge, v kategórii Society startup Speekle a v najvyrovnanejšej kategórii Digital sa nakoniec stalo víťazom Inhiro, ktoré ešte dva dni pred finále ani netušilo, že bude nominované. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov a zákazníkov.

Víťazi StartupAwards.SK 2013

Víťazi StartupAwards.SK 2013

Po skončení oficiálneho programu ešte nasledovala recepcia, na ktorej okrem živej hudby a skvelého vína a jedla bolo možné stretnúť aj osobnosti slovenského startupu. Máme pre vás zákulisnú informáciu, že po Nice Reply a InHiro sa bude šéf Websupportu Michal Truban na StartupAwards.SK 2014 pokúšať zavŕšiť víťazný hattrick pripravovanou bežeckou appkou. Držíme palce Mišo!

Datamolino

Datamolino

Okolo desiatej hodiny večer sa väčšina účastníkov presunula na afterparty v Lemontree, kde sa vyhlasovala cena publika, ktorú získalo okrem skvelého produktu aj za ukážkový pitch Datamolino. Chalani sa tak budú môcť týždeň voziť na úplne novom BMW X5, k čomu im blahoželáme. Následne sa už všetci návštevníci bavili pri chutných drinkoch až do ranných hodín. Ďakujeme organizátorom za skvelý event a už teraz sa nevieme dočkať budúceho ročníka odovzdávania slovenských startup Oscarov!:)

Komentáre

Najnovšie