Včelárska farma - apisinfo.sk

Včelárska farma - apisinfo.sk

Entertainment
 • https://www.apisinfo.sk/
 • filip.rakar1@gmail.com
 • Chcem vybudovať funkčnú včelársku farmu. V dnešnej dobe sú čoraz viac populárne malé súkromné farmy. Z toho dôvodu ako mladý včelár vidím potenciál skúsiť niečo podobné, ale zamerané na chov včiel. Včelárstvo ma obrovský význam pre ľudskú spoločnosť a napriek tomu je na Slovensku v kritickom stave. Vybudovaním funkčnej farmy môže vzniknúť na Slovensku jedinečný projekt, ktorého následný rozvoj a využitie či už z hľadiska celospoločenského prospechu, alebo podnikateľských aktivít nemá hranice.
  Chov včiel je jedno z najnáročnejších remesiel aké človek vykonáva. Je mimoriadne náročne na fyzickú prácu a ešte viac náročné na skúsenosti a vedomosti, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Toto je hlavný dôvodom prečo, by bol tento projekt jedinečný. V dnešnej dobe je veľmi málo ľudí, ktorí sú ochotní postúpiť takúto záťaž, mali by dostatočné zručnosti na chov včiel, znesú žihadlá a zároveň sú ambiciózny a s podnikateľským duchom.

  Vybudovať farmu zameranú na chov včiel, vytvoriť školiace centrum pre nových včelárov, stolárska dielňa na výrobu všetkého, čo ku včeláreniu je potrebné (od úľov až po rámiky), reštaurácia, medáreň zameraná na ďalšie spracovanie všetkých hodnôt, ktoré včely ponúkajú (med, propolis, materská kašička, vosk atď), apiterapia – dýchanie úľového vzduchu, chovateľská činnosť matiek, atď.
  Toto by boli základné ciele farmy. Samozrejme využitie včiel ma prakticky neobmedzené možnosti čo sa týka možného biznis plánu.

  Founders

  Filip Rakar

  Diskusia