Prejsť na obsah

10 skvelých tipov ako byť produktívnejší. Poznáte ich aj vy?

Už nestačí, aby bol človek rozumný a vzpriamený. V súčasnosti musí byť aj produktívny. Na portáli Medium sme objavili 27 tipov, ako sa stať produktívnejším. Niektoré z nich sa už stali súčasťou našej rutiny. Niektoré z nich sa však rozhodne oplatí vyskúšať!

Nový deň, nový začiatok!

1. Po prebudení sa načiahnite za pohárom vlažnej vody. Napríklad s citrónom. Okrem potrebnej dávky vitamínu C sa tvoje telo naštartuje do činnosti.

2.  Trocha pohybu! Ranné športové aktivity sú tým najlepším prebudením. Niekedy to môžu byť tri-štyri kilometre behu ľahkým tempom alebo jóga. Ak chcete vyskúšať jógu, určite vyskúšajte aplikáciu Daily Joga. Pozdrav slnka, pozícia psa alebo niečo ľahšie? Určite si niečo vyberiete a možno sa necháte zlákať na Premium verziu.

3. Nevynechávajte raňajky. Raňajky sú základ! Výživový odborníci odporúčajú na raňajky poriadnu dávku bielkovín. Minimálne jeden človek z tímu startupers.sk obľubuje biely jogurt s ovocím a chia semiačkami.

4. Prišiel čas na dávku kofeínu. Skúste si dať namiesto kávy s cukrom kávu bez cukru alebo zelený čaj.  Ale nie ten zo supermarketu (česť výnimkám) ale skutočný, sypaný zelený čaj s veľkými lístkami. Ten vás dokonale prebudí a dodá energie do obednej pauzy.

5. Do práce MHDéčkou alebo pešo. Vážne! Ak však auto k ceste do práce nevyhnutne potrebujete, zaparkujte ho aspoň 10 minút pešo od pracoviska. Ak ste nestihli druhý bod alebo sa vám jednoducho nechcelo, krátka ranná prechádzka vás dokonale prebudí. Milovníci aplikácii by si rozhodne mali stiahnuť zdarma aplikáciu MOVES. Tá prostredníctvom internetového spojenia a GPS sleduje nielen každý váš krok, ale aj to či idete autom, či bežíte alebo bicyklujete. Každý deň by sme mali prejsť 10 tisíc krokov. Idete do toho?

photo-1427384906349-30452365b5e8

Pohyb vás dokonale prebudí a nakopne!

A čo počas dňa?

6. 3 hlavné body dňa sú základ. Napíšte si na papier alebo do smartfónu tri najdôležitejšie body, ktoré musíte v daný deň vyriešiť. Garantujem vám, že ten pôžitok z vyškrtania všetkých bodov v daný deň vás bude baviť! Na toto je geniálna appka Wunderlist. Zákazníci ružového operátora majú premium verziu na rok zdarma!

7. Zapisujte si všetko. Ak vám niečo padne na um, geniálna myšlienka alebo nová úloha do zoznamu, určite si ju zapíšte. Do smartfónu, počítača, kamkoľvek. Lebo určite si ju nezapamätáte. A to by bola škoda, no nie?

 8. Hudba a slúchadlá. Pre väčšinu z nás je hudba v práci dôležitá. A chápeme prečo, nerušia vás žiadne vonkajšie vplyvy. Premium účet na Spotify, alebo na stránke Deezer bez reklám a hodiny neobmedzeného počúvania sa vám určite oplatí. Ak však potrebujete počas práce pokoj, kvalitné slúchadlá môžete používať aj bez hudby ako štuple do uší.

.dkndfiernip

Tip! Noisli je super stránka, pomocou ktorej si môžete namixovať šumenie lístia, pieseň vtákov alebo kvapkanie dažďovej vody. Cítite sa ako v lese. Ukľudní vás a môžete sa sustrediť na svoju prácu.

9. Používajte PocketEvernotePocket slúži na uchovávanie článkov či stránok. Či už si ich chcete odložiť na neskôr alebo vytvárať rešerše. A pozor, obľúbené položky môžete mať aj vo svojom telefóne, v mobilnej verzii Pocket-u. Evernote je váš pohotový poznámkový blok. Môžete si ho nainštalovať do počítača alebo používať cez internetové konto. Svoje poznámky tak budete mať stále poruke.

10. A robte si prestávky! Plnú pozornosť dokážete venovať určitej činnosti maximálne 45minút. V dobe sociálnych sietí a neustálych notifikácií je to dokonca oveľa menej. Po tomto čase vaša pozornosť začína klesať. Preto najlepšie, čo pre svoju produktivitu môžete urobiť je krátka prestávka, šálka čaju alebo kávy a krátky pokec so spolupracovníkmi.

 A čo vašich 10 tipov? Dajte nám vedieť vaše vychytávky a tipy na to, ako byť produktívnejším :)

Foto: unsplash.com

Komentáre

Najnovšie