Ivana Handanovičová / 15. februára 2016

Stravovací koncept EatAway je už aj na Slovensku, variť alebo jesť s cudzími ľuďmi môžete aj vy

EatAway Startupers.sk Startups
eataway-800x449

V dnešnej dobe, kedy si môžete zaplatiť odvoz či rovno dom na prázdniny prostredníctvom mobilnej aplikácie, neexistuje dôvod, prečo by ste si nemohli kúpiť aj večeru v domácom prostredí, a získavať tak nových priateľov a gastronomické skúsenosti. Na Slovensko prichádza od konca januára koncept čiastočne podobný portálu Airbnb – EatAway.

Projektu EatAway je veľmi jednoduchý. Prostredníctvom webovej aplikácie môžu kuchári a kuchárky pozvať k sebe domov hostí z celého sveta, zdieľať svoje gastronomické umenie a okrem iného aj spoznávať nových ľudí a niečo si privyrobiť.  Ako to vlastne funguje? Ak ste kuchár, zaregistrujete sa a ponúknete konkrétne menu/jedlo, ktoré servírujete vo vami určenom čase a dátume. Zvolíte si cenu, za ktorú jedlo ponúkate a potom sa už len môžete tešiť na varenie a zaujímavú atmosféru. Ak sa vám projekt ako hosťovi zapáči, po návšteve určite nezabudnite napísať o kuchárovi recenziu.

eataway

EatAway sa zrodil v Poľsku, konkrétne v neďalekom meste Krakow. Veľmi rýchlo sa rozšíril aj do iných veľkých miest v Poľsku, ako Varšava, Lodž či Wroclaw. V súčasnosti je webová stránka dostupná aj pre slovenských a českých kuchárov a gurmánov.

Autormi projektu sú Mark Bradshaw, pôvodom zo Zimbabwe, Marta Bradshaw pochádzajúca z Krakowa a Will Abbott. „Veľmi často som uvažovala nad tým, aké by bolo skvelé počas mojich potuliek po svete ochutnať lokálne jedlo s lokálnymi ľuďmi,“ hovorí spoluzakladateľka portálu EatAway, Marta Bradshaw. Reštaurácie majú svoje čaro, ale na niektorých miestach je jednoducho lepšie ochutnať ozajstné lokálne jedlo v domácom prostredí s niekým, kto vám vie porozprávať svoje skúsenosti a príbehy o navštívenom mieste.

Pozrite si toto vyše pol minútové video, vďaka ktorému si ideu projektu určite zamilujete:

Ivana Handanovičová

Ivana je profesionálny pôžitkár a amatérsky bežec. Okrem toho sú jej vášňou moderné technológie a online marketing, ktorým sa venuje v pracovnom aj voľnom čase. Ak sa práve nehrá na manažéra webov, tak sa zúčastňuje rôznych workshopov či eventov orientovaných na online marketing, vychutnáva víno, behá alebo píše pre Startupers.sk.

Diskusia

Startupman odporúča
Skryť