Andrej Mikula / 25. septembra 2015

Dva slovenské startupy pomáhajúce nevidiacim sa spájajú, odteraz budú pomáhať spoločne

BatSuite Inovácie Remote Assistant Startups
Bat Suite Michal Maxian

Aj na malom Slovensku sú startupy, ktoré sa zameriavajú na pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú. A dva z nich sa rozhodli spojiť, aby spoločnými silami pomohli ešte viac a väčšiemu množstvu ľudí ako doteraz.

V marci tohto roka sme vám priniesli prvýkrát bližšie informácie o novom slovenskom startupe BatSuite, ktorý vznikol na viedenskom Startup Weekende a následne svoj nápad rozvinul aj v berlínskom akcelerátore Hardware.co. Prešlo pol roka a tím BatSuite za ten čas zapracoval na svojom inteligentnom zariadení BatSuite Sonar, ktoré dokáže nevidiacim a slabozrakým ľuďom signalizovať blížiacu sa prekážku.

BatSuite photo

Najnovšie však BatSuite oznámil, že s spája s ďalším slovenským startup Remote Assistant, ktorý taktiež pomáha nevidiacim a slabozrakým. Remote Assistant sa ešte pod názvom Mapz stal víťazom StartupAwards.SK 2012 v kategórii Society. Následne tento startup absolvoval aj inkubačný proces v pražskom inkubátore Wayra. Produktom Remote Assistant je navigácia pre nevidiacich, ktorá funguje na mobilnej platforme iOS.

Remote Assistant

Spojením startupov BatSuite a Remote Assistant, ktoré by mali pokračovať ďalej len pod názvom BatSuite, by mal inteligentný náramok BatSuite Sonar vedieť v blízkej budúcnosti spolupracovať s navigáciou od Remote Assistant a vytvoriť tak unikátny produkt na pomoc nevidiacim a slabozrakým, ktorý im zaručene uľahčí bežný život. Držíme týmto šikovným Slovákom palce a o ďalších novinkách od BatSuite vás budeme v budúcnosti určite informovať! :)

Andrej Mikula

startuper telom aj dušou, večný optimista a founder Startupers.sk :)

Diskusia

Startupman odporúča
Skryť